Informacje

TRWA TERMOMODERNIZACJA ŻUROMINSKIEGO SZPITALA

Trwają prace termomodernizacyjne SPZZOZ w Żurominie. Mimo niedogodności szpital działa normalnie. Po zakończeniu remontu będzie cieplej i taniej.
Fot. Szpital

Prace w budynku żuromińskiej lecznicy prowadzone są w ramach projektu pn.: „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie finansowanego z udziałem środków z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.

Obecnie wykonywane prace polegają na ociepleniu ścian budynku szpitala wraz z wymianą okien i drzwi zewnętrznych. Wykonano już docieplenie stropodachu oraz wymieniono część pokrycia dachowego. Realizowane są również prace rozbiórkowe i modernizacyjne istniejącej instalacji centralnego ogrzewania oraz wymieniane oprawy oświetleniowe na energooszczędne typu LED. Zakres zaplanowanych robót obejmuje także min. dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych.

Jak informuje dyrekcja szpitala. kompleksowa termomodernizacja SPZZOZ w Żurominie przyczyni się do znacznego obniżenia zapotrzebowania na energię cieplną potrzebną do ogrzania oraz ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska.

– Robimy wszystko, by podczas trwania remontu nie ograniczać pacjentom dostępu do świadczeń. Służby techniczne tak planują prace, by nie przeszkadzały one w funkcjonowaniu placówki i pacjenci czuli się komfortowo – informuje dyrektor.

Koszt inwestycji to kwota 4 793 534,43 zł.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.