Sport

TRZECH GRACZY WKRY W LECHU RYPIN

Wkra Żuromin będzie musiała radzić sobie bez trzech podstawowych graczy. Bartłomiej Żelazny, Bartosz Narewski i Mateusz Ambrochowicz zostali nowymi zawodnikami Lecha Rypin.

Lech Rypin latem 2022 roku przeszedł znaczącą przebudowę. Po niezadowalającym sezonie z zespołu występującego w IV lidze kujawsko-pomorskiej odeszło aż 13 zawodników. Działacze musieli załatać braki kadrowe sięgając po innych zawodników. Trzech z nich to byli zawodnicy Wkry Żuromin.

W nowym sezonie barwy Lecha reprezentować będzie były kapitan „zielono-czerwonych” Bartłomiej Żelazny. Rosły środkowy obrońca stworzy duet defensorów z wychowankiem Lecha, byłym graczem Wkry Błażejem Dąbrowskim. W linii pomocy natomiast występować będzie Bartosz Narewski. Skrzydłowy Wkry również skorzystał z propozycji rypinian i przeniósł się do Lecha. O miejsce między słupkami walczyć będzie natomiast Mateusz Ambrochowicz. Pochodzący z Sierpca bramkarz przez ostatnie sezony strzegł bramki żurominian.

Cała trójka ma za sobą udany debiut w nowych barwach. W premierowym meczu IV ligi kujawsko-pomorskiej byli gracze Wkry wybiegli w pierwszej jedenastce, a Lech na wyjeździe pokonał Kujawiankę Izbica Kujawska 4:1. Żelazny i Narewski mogą nawet pochwalić się asystami.

OM

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.