Informacje

TRZECI STOPIEŃ ZAGROŻENIA DLA POWIATU!

Trzeci stopień zagrożenia wydał dla powiatu żuromińskiego Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pojawił się on na stronie IMGW w samo południe. Prawdopodobieństwo, ze wszystko będzie zgodnie z przewidywaniami synoptyków wynosi aż 95 procent!

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr stopień: 3
prawd. 95%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach miejscami do 120 km/h, z kierunków zachodnich. Lokalnie możliwe burze.lepiej zostańcie w domach, jeśli nie musicie nigdzie pilnie wyjść. Przydałoby się zabezpieczyć ruchomości.
Do Bałtyku i północnej Polski orkan Eunice dotrze późnym wieczorem w piątek 18 lutego, czyli za kilkanaście godzin. Najgroźniejszy będzie w nocy i nad ranem. Uderzy w północne regiony kraju. Na wybrzeżu wiać będzie w porywach do 125 km/h.

Jak informuje IMGW, w piątek 18 lutego 2022 Polska znajdzie się w powietrzu polarnym morskim. Wiatr w Polsce będzie umiarkowany i dość silny, stopniowo słabnący, początkowo w porywach do 80 km/h, po południu i wieczorem porywy do 55 km/h a na zachodzie do 65 km/h. Na północnym zachodzie prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, jedynie początkowo na wschodzie regionu małe. Możliwe są postępujące od zachodu opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. C na wschodzie do 8 st. C na zachodzie. 

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem silnego wiatru, którego porywy w nocy z piątku na sobotę mogą dochodzić nawet do 125 km/h – wynika z weekendowej prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Poza tym będzie ciepło, ale z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

red.

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Niestety w przypadku żuromińskich urzędników to ostrzeżenie nie ma znaczenia. Nic nie zrobią z tą wiadomością, nie podejmą żadnych działań ochronnych.