TRZECIA PORAŻKA Z RZĘDU

Boruta Kuczbork poniosła trzecią porażkę z rzędu. Tym razem zespół z Kuczborka okazał się słabszy w starciu z Kurpikiem Kadzidło. Sytuacja w tabeli robi się coraz mniej ciekawa dla „Boruciarzy”. Czy los się odmieni?

Na trudnym terenie w Kadzidle o kolejne ligowe punkty walczyła Boruta Kuczbork. Mimo kilku osłabień „Boruciarze” chcieli postawić czoła rywalom. Niestety, to gospodarze okazali się zespołem, który zasłużył na komplet punktów. Już w pierwszej połowie zespół Kurpika zapewnił sobie dwa gole przewagi. Pierwsze trafienie, zaliczone zostało na konto obrońcy Boruty Sebastiana Rybaka, a drugi gol padł już pod koniec pierwszej połowy. Wtedy to Konrad Mamiński podwyższył wynik.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych trafień dla gospodarzy. Łukasz Staśkiewicz w 49 minucie trafił na 3:0, a Sebastian Koczkodan cztery minuty później podwyższył stan rywalizacji. Po utracie czwartego gola Boruta doszła do głosu. Bardzo szybko udało się zniwelować stratę. W 60 minucie do bramki Kurpika trafił Przemysław Klimek – jeden z najlepszych graczy zespołu z Młyńskiej w ostatnich tygodniach. Dwie minuty później Boruta strzeliła po raz drugi. Tym razem premierowe trafienie w seniorskich barwach zaliczył Kacper Rychcik. Wydawałoby się, że ekipa Mariusza Kołakowskiego jest w stanie pójść za ciosem i powalczyć o choćby remis. Co więcej, kilka minut później czerwoną kartkę zobaczył Szymon Samsel, a to oznaczało, że gracze z Kuczborka będą grać w przewadze. Niestety, nie przełożyło się to na kolejne trafienia. Zamiast goli dla Boruty do końca pojedynku obejrzeliśmy… dwa trafienia dla Kurpika. Najpierw, w 75 minucie Adrian Gwiazda, a w 78 minucie Przemysław Śnietka ustalili wynik spotkania na 6:2.

Boruta wróciła do Kuczborka bez punktów. Punktowali za to bezpośredni rywale. W tabeli robi się już coraz ciaśniej. Po trzech przegranych z rzędu Boruta spadła na miejsce 11. Zespół Mariusza Kołakowskiego ma na swoim koncie 24 punkty. To tylko dwa punkty przewagi nad zespołami z Sochocina, Andrzejewa i Sypniewa. Trzy nad Opią Opinogóra, a cztery nad Mazowszem Jednorożec.

Kurpik Kadzidło – Boruta Kuczbork 6:2 (2:0)

Bramki: P.Klimek 60 min., Rychcik 62 min.

Skład: Michalski – Jończak (Bardyszewski), Dębski, Rybak, Reks (M.Kołakowski) – Kaszuba, Sadowski, Kawczyński (Rychcik), P.Klimek, Juszczyk, Kociela (F.Watkowski)

Bartnik Myszyniec – GUKS Krasnosielc 4:1

Pełta Karniewo – Wkra Sochocin 5:1

Mazowsze Jednorożec – Wkra Radzanów 1:2

Korona Karolinowo – Wymakracz Długosiodło 2:3

Rzekunianka Rzekuń – GKS Andrzejewo 8:1