Informacje Samorząd

TRZY FILARY BODENSZACA

„Obejmując urząd Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Gminy i Miasta Żuromin. Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg” – tymi słowami nowo wybrany Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Michał Bodenszac złożył ślubowanie podczas I sesji Rady Miejskiej w Żurominie.

W wygłoszonym chwilę potem krótkim przemówieniu podkreślił, że 21 kwietnia otrzymał od mieszkańców gminy i miasta Żuromin ogromny kredyt zaufania. Dodał, że oprócz tego, że za to zaufanie i ten kredyt dziękuje, to podchodzi do tego z pokorą. Zapewnił jednocześnie, że wynik stanowi solidny mandat zaufania do podejmowania decyzji – ważnych i odważnych – dla mieszkańców gminy i miasta.

Michał Bodenszac zadeklarował, że w codziennej pracy będzie się kierował uczciwością, profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem. Nowy burmistrz chciałby, oprócz realizacji swoich obietnic wyborczych, realizować też to, co zaproponują radni nowej Rady Miejskiej. Zapewnił, że będzie kontynuował dobre rozwiązania poprzednich władz. Wskazał, że najważniejszy jest jednak głos mieszkańców i ma nadzieję, że będzie wspólnie z radnymi ten głos uwzględniał.

W dalszej części wystąpienia Michał Bodenszac wymienił 3 filary, na których chciałby oprzeć swoją pracę jako burmistrz. Pierwszym jest komunikacja – rozmowy z mieszkańcami, konsultowanie z nimi pomysłów, słuchanie ich zdania. Drugim – prawda. Tu wyjaśnił, że czytał ostatnio cytat, że „wiernym należy być nie poglądom, lecz prawdzie”. Stwierdził więc, że gmina powinna być miejscem, gdzie każdy będzie mógł czuć się dobrze, bez względu na poglądy. Trzecim filarem jest współpraca. – Będę współpracował ze wszystkimi, którzy mają wpływ na nasz żuromiński samorząd. Liczę na dobre 5 lat współpracy – powiedział Michał Bodenszac.

Po złożeniu prze niego ślubowania i przemowie zaczęły się gratulacje – z tymi pośpieszyli radni Rady Miejskiej, kierownicy wydziałów urzędu i kierownicy/dyrektorzy jednostek organizacyjnych, choć niektórzy miny mieli raczej nietęgie.

red.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.