Na sygnale

TRZY KOBIETY Z ZARZUTAMI

Żuromińscy kryminalni odzyskali przywłaszczony ciągnik rolniczy o wartości 450 tys. zł. Mieszkance powiatu żuromińskiego grozi do 10 lat więzienia. To kolejny odzyskany pojazd w sprawie prowadzonej przez miejscowych policjantów.

Policjanci z żuromińskiej komendy od pewnego czasu prowadzą wielowątkowe śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mławie. Śledczy zebrali materiał dowodowy na podstawie którego zostało wydane przez Prokuraturę Rejonową w Mławie postanowienie o przedstawieniu zarzutów trzem osobom. Policjanci ustalili aktualne miejsce pobytu tych osób, będących mieszkańcami powiatu żuromińskiego.

-Na początku maja na terenie województwa mazowieckiego policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Żurominie realizując czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową w Mławie przeprowadzili skoordynowane działanie, które doprowadziły do zatrzymania dwóch kobiet podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw gospodarczych – informuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił przedstawić podejrzanym w sprawie w sumie trzem kobietom łącznie 14 zarzutów przywłaszczenia mienia wielkich rozmiarów oszustwa, gdzie łączna wartość start przekracza 9 mln złotych. – Przedstawione zarzuty mieszczą się w katalogu przestępstw przeciwko mieniu, które zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Wobec kobiet zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Zabezpieczone zostały również pieniądze na poczet przyszłych kar – dodaje Łopiński.

Odzyskany ciągnik nie jest jedynym zabezpieczonym ostatnio mieniem. Jak pisaliśmy, pod koniec ubiegłego roku policjanci odzyskali samochód o wartości 380 tys. złotych. 24-latka po kilku miesiącach użytkowania audi przestała wywiązywać się ze zobowiązań zawartych w umowie kredytowej i przestała płacić. Policjanci szybko znaleźli luksusowe auto i zwrócili je właścicielowi. – Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5 – przypomina mł. asp. Tomasz Łopiński.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.