Sport

TRZYNASTE ZŁOTO PIOTRA MAŁACHOWSKIEGO

Piotr Małachowski został w Poznaniu po raz trzynasty mistrzem Polski w rzucie dyskiem. Wyrównał osiągnięcie Edmunda Piątkowskiego, byłego rekordzisty świata.
Piotr Małachowski jest najbardziej utytułowanym sportowcem w historii Mistrzostw Polski.

Małachowski przebił jednak dawnego mistrza w liczbie zdobytych medali na tej imprezie. Bieżunianin ma ich na swoim koncie 18, Piątkowski 16 (zdobył je w latach 50. i 60.)

– Cieszę się jednak, że wyrównałem ten rekord. To był mój ostatni start w mistrzostwach Polski. Wynik jest w miarę przyzwoity. Nie mogę narzekać – powiedział cytowany przez portal polsatsport.pl

Forma Piotra Małachowskiego rośnie. Podczas Mistrzostw Polski oddał swój najlepszy rzut w tym sezonie. Złoto osiągnął dzięki rzutowi na odległość 64,67 m. Kolejni w stawce byli Bartłomiej Stój z wynikiem 63,56 m. i Robert Urbanek 62,33 m.

Przed Małachowskim najważniejsza impreza w tym sezonie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Bieżunianin ma już medale imprezy tej rangi, ale wciąż brak krążka z tego najcenniejszego kruszcu.

Do startu w Japonii podchodzi jednak realistycznie.

– Realnie patrząc sukcesem olimpijskim będzie wejście do pierwszej ósemki. Taki jest cel. Gdy będę po trzech rzutach w tym gronie, to powalczę dalej. Kolejny medal igrzysk byłby spełnieniem marzeń – tłumaczy.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.