siatkówka Sport

TURNIEJ POD PATRONATEM GLINKI

20 maja 2023r. UKS Victoria Lubowidz był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki dziewcząt o Puchar Małgorzaty Glinki. Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Żuromińskiego.

Impreza odbyła się dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji Małgorzaty Glinki, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Miasta i Gminy Lubowidz oraz Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Turniej rozgrywany był w 2 kategoriach „2” oraz „3”, a udział w nich wzięło blisko 150 dziewcząt z całej Polski. W kategorii dwójek wystartowało 20 zespołów a w trójkach 16 zespołów.

Lubowidzki klub reprezentowało 5 zespołów w dwójkach oraz 2 zespoły w trójkach. Niestety nasze siatkarki nie zaliczą tego turnieju do najbardziej szczęśliwych, bo szczęście im nie sprzyjało. Najlepiej wypadł Lubowidz 1 zajmując 9 miejsce w kategorii dwójek, w trójkach lepiej wypadły dziewczęta z Lubowidz 2 zajmując 4 miejsce.

Na uroczystość zakończenia przybył Starosta Żuromiński – Jerzy Rzymowski, który podsumował turniej, wręczył pamiątkowe puchary najlepszym drużynom a zawodniczkom UKS Victoria Lubowidz specjalne podziękowania za godne reprezentowanie Powiatu Żuromińskiego.

DWÓJKI:

1 miejsce – UKS Wilki Chwaszczyno

2 miejsce – UKS Czwórka Giżycko

3 miejsce – Perła Złotokłos

TRÓJKI:

1 miejsce – Dębina Nieporęt 1

2 miejsce – MOS Wola Warszawa 2

3 miejsce – MOS Wola Warszawa 1

AO

Fot. Ao

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.