Sport

TURNIEJ SĄSIADUJĄCYCH MIAST NIE DLA ŻUROMINA

Oldboje z Żuromina wzięli udział w szóste miejsce w turnieju „Sąsiadujące i Zaprzyjaźnione Miasta” w Rypinie. W rozgrywkach wzięło udział 12. zespołów.
Żuromińscy oldboje zakończyli zmagania na szóstej pozycji Fot. FB

Hala Rypińskiego Centrum Sportu była areną zmagań piłkarzy halowych. Zawodnicy powyżej 35 roku życia spotkali się podczas VII turnieju halowej piłki nożnej o puchar burmistrza miasta Rypin oraz starosty powiatu rypińskiego pod hasłem „Sąsiadujące i Zaprzyjaźnione Miasta”.

W imprezie wzięło udział dwanaście zespołów. Do Rypina przyjechały m.in. zespoły z Płońska, Świecia, Torunia, Golubia-Dobrzynia, Żyrardowa czy Szczecina.

Żuromińscy oldboje każdego roku biorą udział w tych piłkarskich rozgrywkach. Nie inaczej było tym razem. Zawodnicy w wieku 35+ z Żuromina tym razem mierzyli się z zespołami z Zawiercia (1:1), Rypina (1:3) i Włocławka (5:0). Cztery zdobyte punkty pozwoliły im na zajęcie drugiego miejsca w grupie.

Mimo to żurominianie musieli zadowolić się grą o miejsce 5. Do fazy półfinałowej awansowali zwycięzcy wszystkich trzech grup i najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Żurominianie z 4 punktami nie mieli szans w tzw. „małej tabeli”, gdzie liczono bilans poszczególnych drużyn z pozostałych grup. Oldboy Żuromin musiał stawić czoła zespołowi z Poznania, w którego składzie można było zobaczyć m.in. byłego reprezentanta Polski, gracza takich klubów jak Lech Poznań, Amica Wronki czy Hamburger SV.  Żurominianie zaczęli to spotkanie znakomicie. Prowadzili 2:0, ale nie byli w stanie utrzymać korzystnego rezultatu do końcowego gwizdka. Poznaniacy ruszyli do odrabiana strat, a pojedynek zakończył się ich zwycięstwem 4:2.

OM

Klasyfikacja

1. Team Oldboy Toruń

2. Oldboy Lech Rypin

3. Oldboy Płońsk

4. Oldboy Golub Dobrzyń

5. Oldboy Poznań

6. Oldboy Żuromin

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.