Sport

TUŻ ZA PODIUM MISTRZOSTW ŚWIATA

W Viborg, w Danii odbyły się Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym. Bez medalu z imprezy wrócił siłacz z powiatu żuromińskiego – Mariusz Grotkowski.
fot.internet

– Tym razem 4 miejsce i duży niedosyt związany może nie tyle co z zajętym miejscem, wynikiem który był bardzo słaby – ocenił swój start Mariusz Grotkowski.

Zawodnik Wikinga Starachowice do miejsca medalowego stracił 51 kilogramów. To dużo patrząc na osiągane przez zawodników wyniki w trzech konkurencjach składających się na trójbój siłowy.

Grotowski w przysiadzie zaliczył 267,5 kg, w wyciskaniu leżąc 205 kg, a w martwym ciągu 260 kilogramów. Nawet gdyby fighter z powiatu żuromińskiego zaliczył wszystkie swoje podejścia to końcowy wynik nie dałby mu tego dnia brązowego krążka.
– Liczyłem na dużo lepszy start, ale tego dnia nie dało się powalczyć o więcej. Wyciągamy wnioski i walczymy dalej ,żeby nie powtórzyć tych samych błędów w przyszłym roku – puentuje siłacz z Chamska.

Zawody, z kapitalnym wynikiem 800 kilogramów, wygrał Tajwańczyk Hseh Tsung-Ting. Za jego plecami uplasowali się Francuza El Belghiti i Japończyk Satake. Srebrnego medalistę od brązowego rodzielał tylko kilogram.

OM

Klasyfikacja medalowa

  1. Hseh Tsung-Ting (Tajwan) 800 kg
  2. Hassan El Belghiti                  783,5 kg
  3. Yusuke Satake                        782,5kg

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.