Informacje

TYDZIEŃ KODOWANIA W JEDYNCE

Uczniowie żuromińskiej Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w akcji „EU Code Week”. Uczyli się kodowania a przy okazji doskonale bawili.

Uczniowie z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie w dniach 9- 25 października brali udział w „EU Code Week”. Taki szkolny Tydzień Kodowania dla uczniów zawsze był imprezą, świetną zabawą kodowania i kreatywności, ekscytujących wezwań, inspirujących do tworzenia innowacji.

Uczniowie każdego roku oczekują na  moment, w którym mogą zaprezentować swoje umiejętności do tworzenia  gier i realizacji różnorodnych projektów, ponieważ mogą uwidocznić ich finalny produkt- kodowania, przy świetnej zabawie i inspirujących pomysłach. Jak informuje nas Aneta Czyżyk z żuromińskiej „Jedynki” uczniowie jej placówki zostali dodani do mapy działań, w których brało udział ponad 73 650 szkół z Europejskiego Tygodnia Kodowania 2021r. Nasi uczniowie wykazali się bardzo wysoką aktywnością, którą opracowali w formie kodowania- tworzenia gier, zabawy edukacyjnej. Świetnie się bawili wykonując zadania na platformie.

– Za kreatywne wykonanie zadań  i udział w konkursach w czasie Code Week otrzymaliśmy certyfikaty i upominki od zespołu Code Week – informuje Aneta Czyżyk.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.