Gospodarzem inicjatywy Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.
Coroczna organizacja obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku.
W ramach obchodzonego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, od 20 do 26 lutego 2023 roku, w komendach miejskich i powiatowych na Mazowszu wyznaczone będą dyżury. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Dyżurujący policjanci będą także kierować pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia, do podmiotów, które świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Do akcji jak zawsze włączają się również policjanci. Osoby poszukujące potrzebnej im informacji będą mogły ją uzyskać między innymi w Komendzie Powiatowej Policji w Żurominie i Posterunku Policji w Bieżuniu w godz. 8:00-15:00.
- Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Żurominie tel. 47 703 52 06
- Posterunku Policji w Bieżuniu tel. 47 703 52 92
Lista organizacji i miejsce, gdzie można uzyskać pomoc znajduje się pod adresem internetowym: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/. Informacji można też szukać na stronach komend miejskich i powiatowych na terenie Mazowsza.
Dodaj komentarz