Na sygnale

UCIEKŁ PRZED POLICJĄ… W ZBOŻE

Żuromińscy policjanci w wyniku pościgu zatrzymali kierowcę motocykla, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało 48-latek był pijany i posiadał aktywny zakazy kierowania pojazdami. Ponownie odpowiadał będzie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (19.07) funkcjonariusze z żuromińskiej drogówki zwrócili uwagę na kierującego motocyklem. Mimo wydanego sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu, kierowca zlekceważył go i kontynuował jazdę. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za motocyklistą, który uciekał ulicami Lutocina. Pościg przeniósł się na drogę gruntową, gdzie kierujący motocyklem wjechał w zboże. Tam niestety nie dało się dalej jechać, motor ugrzązł w piasku, więc mężczyzna porzucił go i próbował uciekać pieszo. Tam został zatrzymany.

Już po chwili policjanci ustalili przyczynę lekceważącego podejścia do kontroli drogowej. -Za kierownicą motocykla siedział 48-latek. Od uciekiniera była wyczuwalna woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 0,3 promila alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna posiadał też zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do czerwca 2025 roku za jazdę pod wpływem alkoholu -informuje rzecznik żuromińskiej policji asp. Tomasz Łopiński.

jak podaje rzecznik, mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów oraz niestosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego wydawanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie niebawem odpowiadał będzie przed sądem. Usłyszy też zarzut dotyczący kierowania pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.