Edukacja

UCZCILI 20 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ

W środę 5 czerwca w ramach Dnia Europejskiego pod hasłem „Razem w Europie”, w Zespole Szkół w Siemiątkowie odbyła się akademia z okazji 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Uczniowie wysłuchali informacji o Unii Europejskiej, poznali jej hymn. Przedstawiono projekty realizowane w Gminie Siemiątkowo samodzielnie bądź w partnerstwie z udziałem środków unijnych.

Uczniowie klas V i VII przedstawili ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii oraz Niemiec, gdyż język niemiecki oraz język angielski są jednymi z najpopularniejszych języków obcych, jakich uczą się Europejczycy. Prezentacja krajów była wzbogacona o scenki sytuacyjne w języku angielskim oraz niemieckim, odegrane przez uczniów kl. V a, VI a oraz VII. Podczas wystąpień nie zabrakło również śpiewu – uczeń klasy IV przedstawił swoją interpretację utworu „The Thower”.

„Europa to mozaika różnorodnych kultur, tradycji i historii, które razem tworzą bogactwo, z którego możemy być dumni. Dzień Europy przypomina nam o konieczności pielęgnowania tych więzi, budowania mostów porozumienia i dążenia do wspólnego dobra”.

red.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.