Informacje

UCZNIOWIE POSPRZĄTALI OKOLICĘ

Uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej w Przeradzu Małym pamiętali o Międzynarodowym Dniu Ziemi.

Klasa III tamtejszej podstawówki obchodziła ten dzień 22 kwietnia. Dzieci zostały uwrażliwione na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrożone do aktywnych postaw w działaniu na rzecz ochrony przyrody. Uczniowie obejrzeli filmik pt.: ”Dzień Ziemi” oraz wykonali pracę plastyczną pt. „Matka Ziemia”. Wartością dodaną tej pracy był jej przekaz. Matka Ziemia tuli w ramionach planetę, którą kocha. My także powinniśmy dbać o Ziemię, żyć spokojniej i uważniej, doceniając piękno przyrody. Dlatego właśnie wszyscy uczniowie wyrazili chęć posprzątania najbliższej okolicy. Od słów przeszli do czynów. Wyposażeni w worki i rękawice uczniowie ruszyli w okolice swoich domostw, by pozbierać leżące tam śmieci. Sprzątali też przydrożne rowy.

Nie tylko trzecioklasiści byli tacy aktywni. Do obchodów Dnia Ziemi włączyli się również uczniowie klasy 4 i 5. Na zajęciach plastycznych wykonali plakaty pod hasłem „Matka Ziemia”.

Pomimo pandemii dzieci pamiętają o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i że nawet w tak trudnym czasie potrafimy to robić.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.