Informacje

UCZNIOWIE Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAJĄ NA WYJAZD DO GRECJI

Trzecia grupa uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie przygotowuje się do wyjazdu. Szkoła realizuje kolejną edycję projektu Erasmus+.

Pisaliśmy już o projekcie Erasmus+, którego pionierem w powiecie jest właśnie Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie. W zeszłym roku w szkole odbywały się nie tylko spotkania informacyjne, szkolenia, ale najważniejszym elementem był wyjazd dwóch grup uczniów żuromińskiej szkoły na praktyki do Grecji. Teraz realizowana jest kolejna edycja.

– Projekt jest analogiczny do tego, który realizowaliśmy w zeszłym roku, ale teraz przygotowujemy jeden wyjazd młodzieży – mówi dyrektor ZST-Z Wojciecha Smoliński. Grupa 60 uczniów przygotowuje się do wyjazdu na takie same praktyki, co ich koledzy w zeszłym roku. Odbędą się one niedaleko poprzedniego miejsca praktyk, na Riwierze Olimpijskiej.

– Praktyki będą nieco inaczej wyglądały, bo część będzie realizowana online – mówi dyrektor szkoły. Wszystko przygotowywane jest pod kątem zachowania odpowiednich procedur sanitarnych.

Podobnie, jak w przypadku poprzedniej edycji, kiedy grupa młodzieży wraz z opiekunami była przebadana, przeszła odpowiednie testy na obecność koronawirusa, zanim wyruszyła w październiku do Grecji. W hotelu też żurominianie byli sami, nie kontaktowali się z osobami z zewnątrz. – Wszyscy wrócili zdrowi – dodaje Smoliński.

Teraz wyjazd planowany jest na 23 maja. – Uczniowie będą mieli testy przed wyjazdem – mówi wicedyrektor szkoły Ewa Janulewska. Test będzie pobrany w piątek, w sobotę na maila przyjdą wyniki, które upoważnią do wygenerowania specjalnego kodu wjazdu do Grecji. Do czasu wyjazdu, jak informuje Janulewska, również kadra nauczycielska ma być w pełni zaszczepiona. Wszystko ma się odbywać się według specjalnych procedur, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.