Na sygnale

UKRADŁ TOREBKĘ, ZŁAPAŁ GO POLICJANT PO SŁUŻBIE

Mieszkaniec Żuromina pracujący na co dzień w sierpeckiej komendzie policji udowodnił, że funkcjonariuszem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dzięki szybkiej reakcji stróża prawa został ujęty 37-letni mieszkaniec Żuromina, który chwilę wcześniej ukradł kobiecie torebkę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży.

W poniedziałek 9 stycznia na jednej z ulic Żuromina skradziono torebkę. Stało się to wówczas, kiedy jedna z mieszkanek rozmawiając w parku z inną osobą odstawia torebkę na chodnik. Wykorzystał tą sytuację młody mężczyzna zabrał torebkę z zawartością i zaczął uciekać.

W tym czasie ulicą Piłsudskiego przejeżdżał mieszkający w Żurominie funkcjonariusz sierpeckiej policji. Policjant słysząc krzyki „złodziej ukradł torebkę” i widząc uciekającego mężczyznę zareagował natychmiast. Zatrzymał samochód i pieszo dogonił złodzieja, który szukał schronienia w pobliskich blokach.

-Policjant powiadomił dyżurnego żuromińskiej komendy policji o ujęciu sprawcy kradzieży torebki, a chwilę później przekazał go umundurowanym policjantom. Odzyskano też skradzioną torebkę. Tego samego dnia 37-letni żurominianin usłyszał zarzut kradzieży cudzej rzeczy, do czego się przyznał. Niebawem będzie ponownie odpowiadał przed sądem z popełnione przestępstwo. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia – informuje asp. Tomasz Łopiński z żuromińskiej komendy.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.