Informacje

UNIJNE WSPARCIE DLA SZKÓŁ

Samorząd Mazowsza doposaża kolejne szkoły dzięki pomocy finansowej z Unii Europejskiej. Nowe stanowiska komputerowe, laptopy czy pakiety internetu mobilnego trafią do 18 szkół z subregionu ciechanowskiego. To efekt unijnego programu.

Wartość realizowanego przez samorząd Mazowsza unijnego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego wynosi już ponad 55 mln zł. Sprzęt trafi do placówek, które do tej pory jeszcze nie brały udziału w programie. W subregionie ciechanowskim sprzęt otrzyma 18 szkół.

– Sprzęt, jaki otrzymają szkoły, będzie stanowił bardzo duże wsparcie nie tylko w okresie pandemii – wskazuje radny Konrad Wojnarowski. – Chcemy zadbać o to, by jak najwięcej uczniów miało dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Do szkół trafią m.in. stanowiska komputerowe, urządzenia wielofunkcyjne, monitory interaktywne, laptopy, projektory oraz moduły i programy edukacyjne, w tym pakiety Office 365. Jeśli będzie konieczne zorganizowanie nauki zdalnej, uczniowie bez dostępu do sieci zostaną wyposażeni w internet mobilny. Program obejmuje również szkolenia oraz zdalne instruktaże, które pomogą nauczycielom i uczniom efektywnie korzystać z zakupionego sprzętu.

– Edukacja zdalna jest wciąż ogromnym wyzwaniem organizacyjnym dla szkół, nauczycieli, uczniów, a także samych rodziców. Dlatego pomoc z Unii Europejskiej w związku z pandemią COVID-19 inwestowana jest  w niezbędny sprzęt, pomoce naukowe oraz szkolenia, których celem jest również ograniczenie ryzyka wykluczenia edukacyjnego – powiedziała Elżbieta Szymanik, zastępca dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

*Kwota na tablicach to wartość całego projektu

Oprac. KC

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

   

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.