Żuromin. Brutalne pobicie w centrum miasta

Trzech młodych mężczyzn w wieku 17-20 lat brutalnie pobiło mieszkańca Żuromina. Poszkodowany trafił do szpitala. Napastnicy zabrali mu telefon. Do zdarzenia doszło w drugi dzień Świąt.
Centrum �uromina. W tym miejscu napastnicy pobili swoj� ofiar�

Maciej Zaremba

redakcja@kurierzurominski

Zbliżała się północ 26 grudnia, gdy w centrum Żuromina na chodniku przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wetmańskiego rozpoczęła się szamotanina. Trzech młodych mężczyzn (dwóch z Żuromina i jeden z gminy Kuczbork) powaliło na ziemię młodego mieszkańca Żuromina. Według relacji świadków napastnicy zaczęli go kopać i okładać pięściami.

Młody mężczyzna wzywał pomocy. Oprawcy bez litości dalej się nad nim znęcali. Zabrali mu telefon komórkowy i uciekli.

Poszkodowany mieszkaniec Żuromina trafił z licznymi obrażeniami do szpitala. Jak się dowiedzieliśmy z nieoficjalnych źródeł, żurominianin doznał skomplikowanego złamania nogi. Musiał przejść operację. Jeszcze następnego dnia chodnik, na którym doszło do pobicia, był cały w krwi.

Sprawą zajęła się żuromińska policja. Jeszcze tego samego dnia w nocy ustalono, kto dokonał rozboju. W nocy ujęto jednego z nich (Mateusz R. z Żuromina) był w stanie nietrzeźwości (0,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), następnego dnia dwóch kolejnych Pawła K. i Macieja G.

Przy jednym z zatrzymanych znaleziono telefon komórkowy, którego właścicielem był poszkodowany.

Napastnicy obecnie przebywają w areszcie w Działdowie, a sprawą zajmuje się mławska prokuratura. Grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy żuromińskiej policji mł. asp. Zbigniew Rzymkowski apeluje do mieszkańców, żeby widząc podobne sytuacje, natychmiast wzywali policję.

– Tylko wtedy będziemy czuć się bezpiecznie, gdy sąsiad będzie pomagać sąsiadowi – mówi Rzymkowski – Ja mogę obiecać, że policja będzie tak jak w tym przypadku reagować natychmiast – dodaje.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.