Żuromin. Burmistrz odwołał przetarg. Sprawa o zasiedzenie w Sądzie

Przetarg ogłoszony przez Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin dotyczący sprzedaży gminnej działki położonej przy posesji państwa Wojciechowskich odwołano kilka minut przed planowanym otwarciem kopert z ofertami. Taką decyzje podjął Zbigniew Nosek, ponieważ został poinformowany, że Wojciechowscy złożyli do sądu wniosek o przyznanie prawa do własności tej działki przez zasiedzenie.
NULL

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

O sprawie działki leżącej przy posesji państwa Wojciechowskich w Żurominie pisaliśmy w Kurierze . Działka jest użytkowana przez Wojciechowskich od wielu lat. Dzięki niej maja również swobodny dostęp do swoich garaży. Nieruchomość jest własnością gminy, a Wojciechowscy od dawna starają się ją wykupić na własność. Gmina Żuromin, chciała ją sprzedać w drodze przetargu za cenę wywoławczą 100 tysięcy złotych. Dla Wojciechowskich cena za działkę o powierzchni 331 metrów kwadratowych jest zbyt wysoka. Ich zdaniem prawo zezwala na nabycie przez nich tej nieruchomości w drodze bezprzetargowej. Działka jednak została wystawiona do przetargu. Na początku lipca ubiegłego roku Wojciechowscy złożyli do Rady Miejskiej w Żurominie pismo wzywające do zmiany decyzji. Radni nie zmienili swego zdania. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd wydał wyrok. Uznał, że nie ma podstaw do uchylenia decyzji Rady Miejskiej. Wojciechowscy czekają na uzasadnienie wyroku.

[b]Przetarg odwołano[/b]

W marcu miał się odbyć przetarg dotyczący sprzedaży działki przylegającej do posesji Wojciechowskich. Jednak do Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie dotarła informacja, że Wojciechowscy złożyli do Sądu Rejonowego w Mławie wniosek o uznanie prawa do własności nieruchomości przez zasiedzenie. Burmistrz Zbigniew Nosek zdecydował, że procedura przetargowa musi zostać przerwana. Kilka minut przed planowanym otwarciem koperty z ofertą (do przetargu złożono tylko jedną ofertę) zakupu działki burmistrz odwołał przetarg.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.