Żuromin. Chcemy pomagać

Dużym sukcesem zakończył się Dzień Dawców Szpiku w Żurominie. 11 grudnia w przychodni lekarskiej Panaceum zarejestrowało się 143 potencjalnych dawców
Praca wolontariuszy bardzo usprawni�a akcj�

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

W niedzielę 11 grudnia już od samego rana do przychodni zgłaszały się osoby chętne do oddania materiału do przeprowadzenia badań zgodności antygenowej z materiałem osób potrzebujących przeszczepu szpiku kostnego. Wystarczyło oddać 4 ml krwi lub zrobić wymaz pobrany z jamy ustnej. Do przychodni zgłaszały się osoby w wieku 18 – 55 lat nie tylko z terenu powiatu żuromińskiego.

Głównym organizatorem akcji jest mieszkaniec Żuromina Marek Markowski i Fundacja DKMS (Baza Danych Komórek Macierzystych Polska) w Warszawie. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Żurominie ale Markowski zapowiada, że nie ostatnie.

– Jestem zadowolony z liczby osób, które się zarejestrowały jako potencjalni dawcy – mówi Markowski – to duży sukces.

Żurominianin chce podziękować również staroście Januszowi Welencowi za to, że nie tylko objął honorowy patronat nad akcją, ale również zaszczycił ją swoją obecnością.

Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc małej Zosi z gminy Lubowidz, która choruje na białaczkę.

Sprawna rejestracja była możliwa dzięki współpracy pielęgniarek i lekarza z przychodni Panaceum oraz wolontariuszy „Good Angels” .

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.