Żuromin. Czujemy się ciągle obserwowani

Żuromińska policja jest od początku sezonu piłkarskiego stałym gościem podczas spotkań piłkarskich przy Żeromskiego w Żurominie. Policjanci pilnują porządku podczas spotkań. – To jest przesada. Czujemy się ciągle obserwowani. Stadion to miejsce, w którym możemy wyrazić swoje emocje, a oni chcą tam zrobić zupełnie ciche miejsce. Teraz już nic nam, kibicom, nie wolno – żalą się kibice, którzy są zdegustowani nadgorliwością funkcjonariuszy.
Kibice Wkry s� zbulwersowani tym, �e nie mog� podczas meczu krzykn��

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Od początku sezonu piłkarskiego 2011/2012 na stadionach w całej Polsce pojawiła się policja, która ma pilnować porządku podczas zawodów sportowych, patrzeć na ręce organizatorom piłkarskich zmagań i eliminować niepożądane zjawiska wśród kibiców. Do redakcji Kuriera, co rusz zgłaszają się Czytelnicy, kibice piłki nożnej z Żuromina i całego powiatu żuromińskiego, którzy są zdziwieni sytuacją, która ma miejsce na Stadionie Miejskim w Żurominie podczas spotkań mistrzowskich w ramach rozgrywek IV ligi.

– Panowie policjanci na czele z panem Ogonowskim chcą ze święta piłkarskiego zrobić Mszę Świętą – mówi proszący o anonimowość kibic.

Wszyscy na stadionie przez obecność funkcjonariuszy są zastraszeni. To jest stadion, tu są emocje. Zdarza się, że w kierunku sędziów czy rywali padnie wulgarne słowo, a oni chcą już za to karać mandatami – dodaje.

– Po meczu z Ciechanowem byłem świadkiem zdarzenia, gdzie policjanci na rozkaz Ogonowskiego przyprowadzili człowieka i ukarali mandatem za okrzyk w kierunku rywali: „Wracajcie chamy do okręgówki, tam wasze miejsce”. To gruba przesada – kontynuuje.

Kibice zwracają uwagę, że to nie jest zadanie służb policji.

– Na stadionie powinni się zająć aktami wandalizmu i ewentualnym spożywaniem alkoholu, ale nie terroryzować zwykłego szarego fana futbolu – kończy.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.