Żuromin. Dobre wyniki żuromińskiej komendy

W piątek 20 stycznia w Żuromińskim Centrum Kultury odbyła się roczna odprawa służbowa policji. Podsumowano pracę Komendy Powiatowej Policji w Żurominie w 2011 roku. W spotkaniu uczestniczył pełniący obowiązki Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Tomasz Kowalczyk.
Ostatnia narada przed podsumowaniem.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W Żuromińskim Centrum Kultury w piątek 20 stycznia odbyła się roczna odprawa służbowa policji. Odprawa ta stanowiła podsumowanie wyników pracy uzyskanych przez funkcjonariuszy powiatu żuromińskiego w 2011 roku.

Spotkanie otworzył, witając wszystkich, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Wiesław Guziński. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych – starosty powiatu żuromińskiego Janusza Welenca i zastępcy burmistrza Gminy i Miasta Żuromin Marii Jędrzejewskiej, prokuratora Janusza Marcysiaka, zastępcy Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Dariusza Stumskiego, a także Komendanta Straży Miejskiej Wacława Chęcińskiego. Z Komendy Wojewódzkiej na roczną odprawę przyjechał p.o. Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Tomasz Kowalczyk.

[b]Dowódcy zdają raport[/b]

W czasie spotkania naczelnicy i kierownicy poszczególnych wydziałów omówili osiągnięcia, wyniki pracy z rok ubiegły.

Głos zabrali Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Eugeniusz Ogonowski, Naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Dariusz Wieczorek, którzy przedstawili statystyki dotyczące interwencji policji, później głos zabrał Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st. asp. Jan Składanowski, który zanalizował stan bezpieczeństwa na drogach powiatu żuromińskiego, a także mówił o przeprowadzanych akcjach profilaktycznych. Zreferowano też najważniejsze zadania na rok bieżący wyznaczone dla wydziału kryminalnego, prewencji oraz w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

[b]Podsumowanie komendanta[/b]

Całość działań policji w roku 2011 podsumował komendant. Jak wynika z podsumowania żuromińska policja dobrze wypada na tle innych jednostek w garnizonie mazowieckim. KPP Żuromin w 2011 roku zajęło trzecie miejsce na podstawie wykrywalności w siedmiu kategoriach przestępstw (kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem, bójka lub pobicie, rozbój lub wymuszenie rozbójnicze, uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie mienia). Ustępujemy jedynie komendom w powiecie lipskim i sierpeckim. W ubiegłym roku udało się zmniejszyć też czas reakcji na zdarzenie zarówno w mieście jak i na wsiach. Tutaj również plasujemy się w czołówce, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Na koniec zabrał głos p.o. Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Tomasz Kowalczyk, który podziękował policjantom za wykonaną pracę, a wyniki określił jako dobre.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.