Żuromin. Dochodowe miejsca

Dzisiaj chcemy zaprezentować Czytelnikom dwa miejsca w mieście w których niezorientowany kierowca może łatwo dostać mandat. Materiał przygotowaliśmy dzięki interwencji jednego z Czytelników

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

[b]Zakaz parkowania w dzień targowy[/b]

Pierwsze miejsce to odcinek ul. Wetmańskiego między ulicami Małachowskiego a Zielonym Rynkiem. Pod znakiem umieszczona jest tabliczka, że znak ten obowiązuje w soboty w określonych godzinach. Tego dnia i w tych godzinach w mieście jest największy ruch i najzwyczajniej brakuje miejsc do parkowania. Nie każdy kierowca szukający miejsca do zaparkowania zauważy tabliczkę pod znakiem tym bardziej, że w każdy inny dzień tygodnia zakaz w tym miejscu nie obowiązuje. Na domiar złego w każdą sobotę miejsce to jest wnikliwie patrolowane i spora część zmotoryzowanych otrzymuje mandat.

[b]Znak widmo [/b]

Drugie miejsce to początek Placu Wolności od ul. Warszawskiej. Od tego miejsca do skrzyżowania ulic obowiązuje znak B-36 (zakaz zatrzymywania się i postoju) i dotyczy on również szerokiego chodnika. Największe zastrzeżenie budzi jednak oznakowanie tego miejsca Przy wjeździe od ul. Warszawskiej nie ma żadnego znaku zakazu, a także dalej znaku odwołującego ten znak. Zakaz znajduje się tylko po prawej stronie i widoczny jest dla kierowców jadących od drugiej strony. Policjantów jednak (czego Czytelnik jest żywym przykładem) nie obchodzi tłumaczenie, że znak znajduje się tylko z jednej strony.

Czekamy na kolejne drogowe ciekawostki od Czytelników Kuriera. A sami mamy nadzieję, że dzięki nam część kierowców zaoszczędzi na mandatach.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.