Żuromin. Dzieci w szkole czują się bezpiecznie

W sali konferencyjnej żuromińskiego magistratu odbyła się konferencja na temat bezpieczeństwa w szkole. Komenda Powiatowa Policji na czele z komendantem Wiesławem Guzińskim przedstawiła wyniki przeprowadzonej przez siebie ankiety. Razem z dyrektorami szkół podstawowych i gimnazjów, a także radami rodziców rozmawiano na temat bezpieczeństwa dzieci.
Wies�aw Guzi�ski relacjonuje, jakie s� wyniki ankiety bezpiecze�stwa

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Na początku roku szkolnego Komenda Powiatowa Policji w Żurominie przeprowadziła ankietę wśród dzieci klas 4-6 i młodzieży gimnazjalnej. Ankieta ta miała dać odpowiedź na temat bezpieczeństwa uczniów w szkołach naszego powiatu. Badania, które przeprowadzone były także na rodzicach, wykazały, że zarówno dzieci jak i dorośli uważają, że w szkołach jest bezpiecznie.

– Jeśli patrzymy procentowo na temat bezpieczeństwa w szkole można być zadowolonym, ale zawsze może być lepiej i do tego musimy dążyć – podsumowywał wyniki komendant Wiesław Guziński.

Poprawie właśnie tych słabszych punktów poświęcone było spotkanie. Ankieta ujawniła miejsca w szkole, które przez samych uczniów uważane są za niebezpieczne. Zarówno w szkołach podstawowych jak i gimnazjach są to szatnie i łazienki.

– Na te miejsca powinniśmy mieć szczególne baczenie – mówił Eugeniusz Ogonowski naczelnik wydziału prewencji.

Ankieta zwraca również uwagę na problem spożywania alkoholu i przemocy. Takie spotkania z pewnością są bardzo potrzebne. Zacieśniona współpraca między policją, szkołą i rodzicami pozwoli na lepsze wychowywanie naszych pociech, poprawę ich bezpieczeństwa i przyniesie efekty w przyszłości.

Na spotkaniu obecni byli dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów z całego powiatu żuromińskiego, rodzice, organizatorzy spotkania Komendant KPP w Żurominie mł. insp. Wiesław Guziński, Naczelnik Wydziału Prewencji podinspektor Eugeniusz Ogonowski, oficer prasowy asp. Zbigniew Rzymkowski oraz st. sierżant Zbigniew Dymek policjant ds. nieletnich, a także starosta Janusz Welenc.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.