Żuromin. Ile kosztuje hala czynna w weekendy?

Zajęcia w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Jedni grają w piłkę, inni ćwiczą w siłowni, jeszcze inni grają w squasha. Niestety hala czynna jest tylko w dni robocze. - Co z weekendami? – pytał w swej interpelacji radny Michał Bodenszac.
Mieszka�cy z hali sportowej przy LO mog� korzysta� od poniedzia�ku do pi�tku

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

hala sportowa w Żurominie w weekendy jest nieczynna. Na jednej z sesji Rady Powiatu radny Michał Bodenszac zwrócił uwagę, że obiekt mógłby być otwarty również w soboty i niedziele. W związku z interpelacją radnego, starosta Janusz Welenc zwrócił się z prośbą do dyrektora LO w Żurominie Wojciecha Gralewskiego o przedstawienie kosztów finansowych i innych kwestii w związku z organizacją pracy w hali w weekendy. Dyrektor przedstawił kalkulację kosztów, z której wynika, że łączny koszt udostępnienia pomieszczeń hali sportowej w weekendy wynosiłby miesięcznie 6 498,62zł. W koszty zostało wliczone dodatkowe zatrudnienie sprzątaczki i animatora sportu na pół etatu oraz koszty eksploatacyjne budynku czyli energia elektryczna, woda, środki czystości, ręczniki i papier. Kierownik hali Dominik Stopczyński, przyznaje, że zainteresowanie użytkowaniem hali w soboty i niedziele mogłoby być spore.

– Jeżeli ktoś pracuje, to popołudniami w tygodniu może mu się po prostu nie chcieć ruszać – mówi Dominik Stopczyński – ale w wolną niedzielę czy sobotę pewnie wiele osób korzystałoby z pomieszczeń w hali.

Na razie to jednak tylko kalkulacja kosztów. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle hala będzie otwarta w weekendy.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.