Żuromin. Inspektor skazany

Zapadł wyrok w sprawie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Andrzej K. za jazdę pod wpływem alkoholu zapłaci 4 500 złotych grzywny i przez rok nie będzie miał prawa jazdy.
Czy inspektor b�dzie odwo�any?

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com[img]https://[/img]

W kwietniu Andrzej K., jadąc po pijanemu samochodem, uderzył w inny samochód. Na miejsce została wezwana policja. Badanie alkomatem wykazało, że inspektor ma 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawa miała swój finał w Sądzie. W ubiegły czwartek w Sądzie Rejonowym w Mławie zapadł wyrok. Inspektor oskarżony z art. 178 par. 1 kodeksu Karnego za jazdę pod wpływem alkoholu zapłaci 4 500 zł grzywny, musi pokryć koszty sądowe, na rok zostało mu również odebrane prawo jazdy.

– Wyrok jest nieprawomocny – mówi Prezes Sądu Rejonowego w Mławie Agnieszka Matyjasik – uprawomocni się w ciągu 14 dni, do tego czasu oskarżony może się odwołać od wyroku.

Starosta Janusz Welenc jest na urlopie, więc nie zapoznał się z wyrokiem Sądu.

– Będę mógł podjąć jakiekolwiek decyzję personalne wynikające z stosunku pracy po uprawomocnieniu się wyroku i gdy jego treść i uzasadnienie znajdzie się na moim biurku – mówi Starosta.

Decyzję o ewentualnym rozwiązaniu umowy o pracę Starosta musi podjąć wspólnie z Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

– Nie wyobrażam sobie, że w takiej sytuacji Inspektor nadal będzie pełnił swoją funkcję – mówi Zastępca Mazowieckiego Inspektora Nadzoru Budowlanego Adam Jędraś – jednak do uprawomocnienia się wyroku, nie możemy podjąć jakichkolwiek decyzji możemy jedynie wspólnie ze Starostą zastanowić się, co powinniśmy zrobić.

Jędraś jest zadowolony z pracy Andrzeja K. i ubolewa nad tym, co się stało.

– Jeżeli będziemy musieli odwołać Pana Andrzeja z funkcji PINB, zrobimy to z żalem – mówi Jędraś.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.