Żuromin. Inwestor musi uzupełnić raport

Protest mieszkańców Wiadrowa przeciwko budowie chlewni na terenie ich wsi daje pierwsze efekty. Inwestor musi uzupełnić raport oddziaływania na środowisko planowanej inwestycji. Dopiero wtedy będzie wiadomo czy obiekt powstanie czy nie.
NULL

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

O proteście mieszkańców Wiadrowa przeciwko budowie chlewni na terenie wsi pisaliśmy w Kurierze. Mieszkańcy swój sprzeciw przedstawili burmistrzowi Żuromina. Pod protestem podpisało się ponad sto mieszkańców. Nie podoba im się, że chlewnia ma powstać w sąsiedztwie ich domów. Ich zdaniem spowoduje to pogorszenie jakości ich życia i spadek wartości ich gospodarstw. Oprócz pisma wyrażającego sprzeciw budowie chlewni, do burmistrza trafiło pismo z uwagami i wnioskami do raportu o oddziaływaniu na środowisko obiektu. Zdaniem mieszkańców jest on zbyt ogólny i nie pozwala ocenić wpływu planowanej inwestycji na środowisko. Mieszkańcy oczekują od burmistrza podjęcie decyzji, która uniemożliwi budowę chlewni.

Raport do poprawki

Żuromiński magistrat nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie budowie chlewni we Wiadrowie. 31 lipca do inwestora, zgodnie z zaleceniami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, zostało wysłane informacja, że musi uzupełnić raport o oddziaływaniu na środowisko swojej inwestycji. Dopiero po jego uzupełnieniu Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wyda postanowienie czy inwestycja będzie miała korzystny czy negatywny wpływ na środowisko. Na tej podstawie zostanie bądź nie zostanie wydana inwestorowi decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach. Dokument jest potrzebny do otrzymania pozwolenia na budowę.

O sprawie będziemy Czytelników informować.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.