Żuromin. ,,Las całkiem blisko nas”

Uczniowie klas IV – VI w Szkole Podstawowej nr1 w Żurominie brali udział w międzyklasowym, szkolnym turnieju ekologicznym ,,Ziemia – nasz wspólny dom”. Mierzyli się oni w konkurencjach sprawdzających wszechstronne umiejętności. Najlepsza klasa pojedzie w nagrodę do Kiełpin.
Uczniowie w trakcie konkursowej reklamy Fot. Dominika Wi�niewska

Adam Toruński[img]https://[/img]

torunski.adam@gmail.com

Dzień Ziemi to akcja prowadzona corocznie, już od 1970 r. , kiedy to rozentuzjazmowani Amerykanie wyszli po raz pierwszy na ulice z biur i szkół by wziąć udział w barwnych korowodach. Ma ona na celu promowanie postaw ekologicznych wśród społeczeństwa. ONZ ogłosiła rok 2011 rokiem lasów, co miało wpływ na obchody tego światowego przedsięwzięcia.

[b]Szkolne obchody Dnia Ziemi[/b]

Turniej ,,Ziemia – nasz wspólny dom” odbył się 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Żurominie. -Turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie biorą udział w rywalizacji. To ciekawe wydarzenie w życiu szkoły stało się już tradycją – odbywa się corocznie, teraz już po raz dziesiąty – mówi pani Violetta Szablewska nauczycielka w miejscowej szkole.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem ,,Las całkiem blisko nas” – tak jak i Dzień Ziemi na całym świecie. Uczniowie klas IV – VI mogli sprawdzić się w wielu dziedzinach.- Konkurencje są specjalnie dobierane tak, by wszyscy brali udział w zawodach. Obojętnie czy ktoś lubi matematykę, plastykę czy sport, może się wykazać umiejętnościami- mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Dorota Sobolewska.

[b]

Międzyklasowa rywalizacja.[/b]

W reklamie produktu leśnego uczniowie mieli za zadanie zachęcić do kupna wylosowanego produktu w dowolny sposób. ,,Zielona piosenka” czyli konkurencja muzyczna to sprawdzian wokalny. Kolejna próba to konkurs plastyczny na ilustrację hasła turnieju. Podobne umiejętności przydały się też uczestnikom wykonującym stroik wielkanocny. Tego dnia odbyło się też kilka konkurencji wiedzowych. W poszczególnych klasach uczniowie mierzyli się z językami obcymi , polskim, matematyką i przyrodą. Na koniec zmagania przybrały też charakter sportowy. W sali gimnastycznej przydały się szybkość, siła i koordynacja. Klasy mogły otrzymać dodatkowe punkty za zbiórkę surowców wtórnych: makulatury, baterii i puszek.

[b]Nagroda dla najlepszych[/b]

-W nagrodę fundujemy najlepszej klasie wycieczkę. Tak się złożyło że obecna klasa VI a wygrała już po raz drugi. W ubiegłym roku dzieci wyjechały do Konopat. Teraz do Kiełpin. Będą gry i zabawy ruchowe, spacer po lesie i ognisko – mówi Dorota Sobolewska. Do organizacji tej imprezy przyczynili się wszyscy nauczyciele klas biorących udział w rywalizacji.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.