Żuromin. Medal dla Wiktora Mieszkowskiego

Na ostatniej w 2011 roku sesji Rady Powiatu wręczono medal „Zasłużony dla Powiatu Żuromińskiego” Wiktorowi Mieszkowskiego. Radni wyróżnienie przyznali już w październiku, ale dopiero teraz nastąpiło uroczyste jego wręczenie.
Na sesji Rady Powiatu 29 grudnia, wr�czono medal �Zas�u�ony dla Powiatu �uromi�skiego� Wiktorowi Mieszkowskiemu

Pan Wiktor jest emerytowanym nauczycielem bieżuńskiego Liceum Ogólnokształcącego. Był również dyrektorem tej szkoły. Wśród zasług, za które otrzyma medal „Zasłużony dla Powiatu Żuromińskiego”, wymienia się: redagowanie i praca naukowa nad „Bieżuńskimi Zeszytami Historycznymi”, aktualnie jest Przewodniczącym Kolegium Redakcyjnego „Zeszytów”, aktywną działalność w Towarzystwie Przyjaciół Bieżunia, pracę w jury konkursu poetyckiego im. S. Gołębiowskiego i wiele innych. Mieszkowski zasłużył się również autorstwem wielu prac naukowych dotyczących powiatu żuromińskiego np. „Nazwy miejscowe powiatu żuromińskiego”.

Wiktor Mieszkowski otrzymał wiele odznaczeń. W 1979 roku został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi, w 1988 roku Złotym Krzyżem Zasługi, w 1987 roku Złotą Odznakę ZNP, a w 2003 roku otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Wraz z zespołem redakcyjnym, został również nagrodzony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego za pracę nad „Bieżuńskimi Zeszytami Historycznymi”.

Odznaczenie wręczyli przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Rzymowski i starosta Janusz Welenc.

– Jest mi bardzo miło, bo dołączam do zacnego grona osób, które otrzymali już to odznaczenie – dziękował Wiktor Mieszkowski.

Starosta Janusz Welenc gratulował Mieszkowskiemu.

– To ogromny zaszczyt spotykać na swojej drodze takich ludzi jak Pan Wiktor Mieszkowski, to są ludzie, którzy tworzą fundamenty istotne z punktu widzenia tradycji i historii ludzi – mówił Starosta.

Ewa Jabłońska

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.