Żuromin. Muzycy Muzykom

Po raz VI w Żurominie muzycy zagrali dla swoich nieżyjących przyjaciół. 25 i 26 listopada oddali hołd Pawłowi Maćkiewiczowi, Robertowi Pieczkowskiemu, Markowi Żelazkiewiczowi, Miłoszowi Bojakowskiemu, Hubertowi Gadomskiemu i Zbyszkowi Jakubowiczowi.
Zesp� z Lubawy skutecznie rozgrza� publiczno��

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Koncert Pamięci Naszych Przyjaciół zagrał już po raz szósty. Jego szczytny cel – „grać dla tych, którzy kiedyś grali dla nas” trafił na podatny grunt. Jak co roku w listopadzie, tak i tym razem kino zapełniło się do ostatniego miejsca.

Tegoroczny koncert miał nowatorską formułę. Trwał w ciągu dwóch dni. Granie rozpoczęło się w piątek 25 listopada przeglądem zespołów amatorskich. W tym dniu na scenie Żuromińskiego Centrum Kultury wystąpili: Masa Krytyczna, Vagabunt, Nothingenees, Sound Lees. W przeglądzie zdaniem jury najlepiej zaprezentowała się ta ostatnia grupa. Muzycy z Lubawy otrzymali ufundowane przez Starostwo wyposażenie muzyczne. Kolejnego dnia w sobotę 26 listopada zagrały rodzime formacje: Old Roads, Kart, Święty Brother Band, Pancerni Żeglarze, Ikarion i zwycięzca przeglądu grupa Sound Lees.

Wszystko dla przedwcześnie zmarłych Byczego, Żyły, Miłego, Czachy i innych.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.