Żuromin. Nocy grozy w Żuromińskim Centrum Kultury

Żuromińskie Centrum Kultury przygotowało ofertę dla ludzi o mocnych nerwach. Z okazji Halloween 31 października w kinie wyświetlane będą horrory. Noc grozy rozpocznie się o 19:30.
Noc grozy w �CK

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

31 dzień października – Halloween. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce dla dorosłych i nieco starszej młodzieży organizowane są imprezy kulturalne, występy teatralne czy projekcje kinowe. Nie inaczej jest w Żurominie. Żuromińskie Centrum Kultury dla osób powyżej piętnastego roku życia przygotowało projekcję filmową. Od godziny 19:30 tego dnia wyświetlone zostaną dwa filmy typu horror – Paranormal Activity 3 oraz Sillent Hill. Impreza jest biletowana. Koszt wstępu to 15 złotych. Dla osób w kompletnym przebraniu (np. wampira etc) jest to 8 złotych.

[b]Paranormal Activity 3

[/b]

Paranormal Activity 3 to amerykański film z 2011 roku wyreżyserowany przez Henryego Joosta i Ariela Schulmana. To trzeci z filmów tej serii. Mogłoby się wydawać, że kolejny obraz o tym samym tytule nie może być tak dobry jak jego wcześniejsze serie. Nic bardziej mylnego. Reżyserzy stanęli na wysokości zadania. Akcja rozgrywa się w 1988 roku. Bohaterki poprzednich części – Katie i Kristi – są jeszcze dziećmi i mają kontakt z siłami nadprzyrodzonymi. Objawia się to poprzez wymyślonego przyjaciela, którego widzi (tylko początkowo) Kristi. Rodzina uważa to za przejaw dziecięcej wyobraźni, ale z czasem zmienia zdanie.

[b]Sillent Hill[/b]

Jest to film, który powstał w oparciu o jedną z bardzo popularnych gier komputerowych. Obraz Christopher Gansa miał być z jednej strony zrobiony dla fanów gry, ale również zaciekawić pozostałą część widzów, która nigdy nie spotkała się z grą. Adoptowana córka Rose i Harryego DaSilva zapada na dziwną chorobę. Sharon lunatykuje i powtarza przez sen niczym mantrę nazwę miasteczka Silent Hill. Lekarze okazują się bezradni wobec choroby dziecka, a Rose wbrew woli męża postanawia odwiedzić miejsce, o którym tak często wspomina córka.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.