Żuromin. Od kilku lat straszy swoim wyglądem pomnik w samym centrum miasta.

Problem zgłosił do nas jeden z Czytelników Kuriera. – Przy Zielonym Rynku straszy – mówi nasz Czytelnik - Jak można pozwolić, żeby tak zaniedbane miejsce podpisane było „Społeczeństwo Ziemi Żuromińskiej”. – Ja się na to nie zgadzam – dodaje.
Miejsce w centrum �uromina nie wygl�da estetycznie

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl[img]https://[/img]

Prawie w samym centrum miasta a dokładnie przy Placu Zielony Rynek straszy pomnik. Napis na tablicy informuje przechodniów, że głaz z tablicą upamiętnia „220 lecie nadania prawa lokacyjnych”, a w podpisie możemy wyczytać, że fundatorem tego obelisku było – Społeczeństwo Ziemi Żuromińskiej.

Odrapane i pokryte rdzą , dawno nie widzące farby maszty flagowe, pochylone zardzewiałe słupki i zerwane łańcuchy odgradzające pomnik oraz wydeptana obok głazu ścieżka, którą na skróty można się dostać z targowiska do zaparkowanego samochodu lub na druga stronę ulicy. Nie przycięta trawa i żółte kwiaty mleczu dopełniają obraz tego miejsca.

– Słupki od strony ulicy są poprzewracane przez parkujące samochody- mówi zachowujący anonimowość właściciel stoiska na targowisku. Przechodnie skracają sobie drogę obok głazu, bo pozrywane są łańcuchy które odgradzały pomnik od targowiska i ulicy – dodaje.

– A nie pamiętam już kiedy cokolwiek było robione w tym miejscu – podsumowuje.

A co na to władze miasta?

– Zajmiemy się tą sprawą natychmiast – mówi Sekretarz Gminy i Miasta – Wiesława Jankiewicz. Wykonamy to w ramach prac interwencyjnych – zapewnia Jankiewicz.

Niedługo Dni Żuromina i miejmy nadzieję, że prace wokół pomnika wykonane zostanę do tego terminu.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.