Żuromin. Odurzony kierowca

Marcin B. 21-letni mieszkaniec Żuromina prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany przez żuromińską drogówkę 8 września. W samochodzie znaleziono 20 gramów amfetaminy.

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com[img]https://[/img]

W areszcie skończyła się przejażdżka samochodowa dwóch mieszkańców gminy Żuromin. W czwartek 8 września o godzinie 20:00 na trasie Bądzyn – Brudnice policja zatrzymała kierującego samochodem Opel Omega 21 – letniego Marcina B. Zachowanie mężczyzny wydawało się policjantom podejrzane. Ponieważ nie wyczuwali od zatrzymanego charakterystycznej woni alkoholu, policjanci postanowili poddać go badaniu narkotestem. Okazało się, że młody mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. Na miejsce zatrzymania wezwana została policja z wydziału kryminalnego. W samochodzie znaleziono 20 gramów amfetaminy. Pasażer 19-letni mieszkaniec Brudnic również był pod wpływem narkotyków. Obaj mężczyźni przyznali się do zażywania amfetaminy, następnie przewiezieni zostali na badanie zawartości narkotyku we krwi.

Kierujący pojazdem popełnił przestępstwo i za swój czyn odpowie przed Sądem.

Całą sytuacje komentuje st. aspirant Jan Składanowski kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji:

Nie mogą czuć się bezkarnie ci, którzy decydują się na jazdę pod wpływem narkotyków. Drogówka dysponuje narkotestami, które wykrywają zawartość w ślinie niemal każdego narkotyku. Urządzenia te zakupione przez Starostwo pomogą nam wyeliminować z ruchu tych szczególnie niebezpiecznych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.