Żuromin. Otwarte drzwi dla gimnazjalistów

W środę, 21 marca, gimnazjaliści wszystkich szkół powiatu żuromińskiego mieli możliwość poznania oferty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. Dyrektor szkoły Maria Skolmowska-Karpińska zaprosiła gimnazjalistów na dzień otwarty.
Uczniowie podczas otwartego dnia w technikum. Mo�na by�o wszystkiego dotkn��

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Uczniowie trzecich klas gimnazjów z powiatu żuromińskiego w środę 21 marca mogli zwiedzić Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie i poznać ofertę dydaktyczną placówki.

– Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dnia otwartego, żeby młodzież mogła dokładnie poznać naszą ofertę i świadomie zadecydować o swojej przyszłości – mówi dyrektor szkoły Maria Karpińska-Skolmowska.

W każdej z klas żuromińskiego technikum prezentowany był inny kierunek nauczania. Nauczyciele przeprowadzali prelekcje dotyczące konkretnego zawodu. Uczulali także gimnazjalistów na ważne i korzystne dla nich zmiany w szkolnictwie zawodowym. Tłumaczyli, że od bieżącego roku szkolnego, podejmując naukę w technikum bądź szkole zawodowej, jest możliwość zdobycia w krótkim terminie drugiego zawodu. Szkołę zwiedziły setki gimnazjalistów.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.