Żuromin. Parking przyszkolny zamknięty dla uczniów

- Sytuacja która ma miejsce codziennie około godziny ósmej rano przy Przedszkolu Nr 2 w Żurominie jest co najmniej irytująca – mówi Czytelnik Kuriera – Rodzice przywożący dzieci do przedszkola nie mają miejsca na zaparkowanie samochodu, ponieważ wolne miejsca zajmują samochody uczniów z pobliskiego LO. Parking przyszkolny z kolei jest dla uczniów zamknięty
Rodzice przedszkolak�w maj� ma�� szanse na wolne miejsce parkingowe

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Problem braku wolnych miejsc do parkowania jest znany w całym Żurominie. Szczególnie trudna sytuacja ma miejsce przy parkingach przyszkolnych. Codziennie około godziny ósmej rano znalezienie wolnego miejsca przy Przedszkolu Nr 2 na kilkuminutowy postój graniczy z cudem. Ponadto od kilku miesięcy swoje samochody na przedszkolnym parkingu pozostawiają uczniowie sąsiadującego liceum. Bo dla nich przed szkołą miejsca nie ma.

– Nie mogą parkować na parkingu przy Liceum, to wjeżdżają, gdzie popadnie nawet na teren Przedszkola – mówi Czytelnik Kuriera – A przed szkołą parking jest najczęściej prawie pusty. Dyrektor powinien interweniować i zdjąć zakaz.

– Parking przy LO jest tylko dla pracowników szkoły, ponieważ od września do marca kilka samochodów nauczycieli zostało uszkodzonych przez uczniów naszej szkoły – mówi Dyrektor LO Wojciech Gralewski – Tylko jeden z tych uczniów miał cywilną odwagę się przyznać.

Zdaniem Dyrektora, uczniów dojeżdżających samochodem spoza Żuromina jest niewielu, problem stanowią miejscowi, którym nie chcę się iść piechotą kilka metrów do szkoły, więc przyjeżdżają samochodem.

– Problem wolnych miejsc do parkowania rozwiąże się, gdy zostanie ukończona budowa hali sportowej przy Liceum – mówi Wojciech Gralewski – powstaną tam parkingi również dla uczniów.

Uczniowie szkoły początkowo ignorowali zakaz parkowania. Była wzywana policja. Częste interwencje policji spowodowały, że zakaz parkowania jest przestrzegany. Policjanci mają listę samochodów i numery rejestracyjne pracowników szkoły, jeżeli na parkingu znajduję się samochód nie znajdujący się na tej liście, właściciel auta otrzymuje mandat.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.