Żuromin. Pediatrzy będą leczyć dorosłych

Lekarze pediatrzy oprócz dzieci będą mogli leczyć dorosłych – taki zapis w statucie szpitala zaproponował jego dyrektor Zbigniew Białczak. – Łatwiejszy będzie wtedy dostęp do lekarza – argumentował Białczak. - Za to trudniej będzie dzieciom dostać się do lekarza – oponowali przeciwnicy tej zmiany.Zmianę przyjęto przy 4 głosach sprzeciwu i 2 wstrzymujących się.
Zbigniew Bia�czak dyrektor �uromi�skiego szpitala przekonywa� radnych do zmian

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Nowy zapis w Statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie zaproponował dyrektor Zbigniew Białczak. Według nowych przepisów pediatrzy będą mieli możliwość leczyć również dorosłych pacjentów. Dotychczasowy zapis w statucie nie dawał takiej możliwości prawnej. Zdaniem dyrektora szpitala zmiana tego zapisu będzie dla wszystkich korzystna.

– Zmiana jest potrzebna, żeby dostęp do lekarza był łatwiejszy – tłumaczył radnym Zbigniew Białczak – zyska na tym i pacjent, i szpital.

Niektórzy pediatrzy są specjalistami w medycynie ogólnej, mogą więc leczyć dorosłych, argumentował Białczak. Przez zapis w statucie dotychczas nie mieli takiego prawa.

Jednak argumenty dyrektora nie wszystkich przekonywały. Pytano o to, czy zmiana zapisu nie spowoduje sytuacji, że dzieci będą miały trudniejszy dostęp do lekarza, że w poradni dziecięcej w ciągu dnia nie będzie lekarza, bo w tym czasie będzie przyjmował pacjentów w poradni dla dorosłych. Dyrektor jest zdania, że nowy zapis daje więcej możliwości i że są to zmiany na lepsze. Łatwiej również będzie się rozliczyć szpitalowi z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dyskusja na temat szpitala trwała około godziny. Radni poruszali tematy nie tylko związane z statutem, ale również z funkcjonowaniem żuromińskiego szpitala. Dyrektor nie wszystkich przekonał do zaproponowanych przez siebie zmian. Uchwałę w sprawie zatwierdzenia zmian przyjęto większością głosów. Jedenastu radnych głosowało za zmianą, czterech było przeciwnych, dwóch się wstrzymało od głosu.

Czy ta zmiana jest zmianą na lepsze, okaże się zapewne w najbliższym czasie.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.