Żuromin. Piechociński spotkał się z lokalnymi włodarzami i przedsiębiorcami

Minister gospodarki Janusz Piechociński gościł w Żurominie. W sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie spotkał się on z lokalnymi politykami i przedsiębiorcami z terenu całego powiatu. – Budujmy polski kapitał od dołu – apelował Piechociński.
Premier Piechoci�ski go�ci� w �urominie

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W poniedziałek, 29 kwietnia, tuż po godzinie 14:00 w Żurominie zjawił się minister gospodarki Janusz Piechociński. Szef ludowców, jeden z dwóch zastępców premiera Donalda Tuska spotkał się z burmistrzami, wójtami, przewodniczącymi rad, radnymi i przedsiębiorcami z terenu powiatu żuromińskiego. Podczas spotkania poruszano problemy, z jakimi boryka się polska gospodarka.

– Polska gospodarka potrzebuje współdziałania. Szukam partnerów dla naszego kraju. Budujmy polski kapitał od dołu – apelował do zebranych podczas spotkania minister gospodarki Janusz Piechociński.

Podczas spotkania dotknięto także, choć w sposób powierzchowny, będący na czasie na poziomie lokalnym temat budowy wielkotowarowych ferm kurzych. Rozmawiano na temat ustawy odorowej, wydzielenia stref ochronnych. Na sali znaleźli się również protestujący przeciwko budowie takich obiektów mieszkańcy Zielonej i Kuczborka.

W zebraniu wzięli także udział wiceminister zdrowia Aleksander Sopliński i poseł Stanisław Żelichowski.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.