Żuromin. Pieniądze wydaję na kobiety, które kocham

Autor bestsellera „S@motność w sieci” Janusz Leon Wiśniewski spotkał się ze swoimi czytelnikami w Żurominie. W piątek 15 marca w restauracji „U Rucińskich” pisarz opowiadał o swoich książkach i o swoim życiu.
Janusz Leon Wi�niewski przepytywany przez dyrektor biblioteki Regin� Kwiatkowska i Kacpra Czerwi�skiego

Adam Ejnik

a.ejnik@kurierkurierzurominski.pl

Janusz Leon Wiśniewski to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy w Polsce. Jego powieść „S@motność w sieci” była ekranizowana, wystawiana na scenie i przełożona na kilkanaście języków włącznie z chińskim i albańskim.

Pisarz 15 marca gościł w Żurominie. Na zaproszenie Reginy Kwiatkowskiej Wiśniewski spotkał się z czytelnikami w restauracji „U Rucińskich”. Tam odpowiadał na pytania prowadzących: dyrektor Reginy Kwiatkowskiej i Kacpra Czerwińskiego.

Opowiadał o swoich książkach i ich bohaterach, o czytelnikach, o swoim życiu. Pisarz na co dzień mieszka we Frankfurcie nad Menem, jest naukowcem (obecnie pracuje w międzynarodowej firmie informatycznej).

Jak sam mówił, jest człowiekiem dość zamożnym, a pieniądze, które zarabia na pisaniu książek nie są mu potrzebne. Za to skutecznie w ich wydawaniu pomagają mu córki.

– Pieniądze wydaję na kobiety, które kocham – mówił Wiśniewski.

Janusz Leon Wiśniewski podczas pobytu w Żurominie wręczył nagrody laureatom konkursu literackiego organizowanego przez żuromińską Bibliotekę. Pisarz był jednym z jurorów tego konkursu.

Jedną z nagród w konkursie jest publikacja opowiadań laureatów na łamach Kuriera. Dziś prezentujemy opowiadanie Moniki Mendowskiej.

Przypomnijmy laureatów konkursu:

I MIEJSCE:

MARTA CECELSKA

MONIKA MENDOWSKA

MICHAŁ STĘPIEŃ

 

II MIEJSCE:

ALEKSANDRA BARTKOWSKA

AGATA PRZYBYŁEK

WERONIKA ŚLIWIŃSKA

III MIEJSCE:

MAGDA DOBIESZ

NINA LISZEWSKA

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.