Żuromin. Poważne rozmowy o literaturze

Agnieszka Lis pisarka, dziennikarka, muzyk po raz drugi gościła w Żurominie. Autorka „Samotności we dwoje” poprowadziła z uczniami żuromińskich szkół warsztaty literackie. – Były to poważne dyskusje o literaturze – twierdzi organizatorka warsztatów Anita Kwiatkowska dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żurominie.
Sobota 25 lutego zdj�cie adept�w sztuki pisarskiej z Agnieszka Lis

Adam Ejnik

a.ejnik@kurierkurierzurominski.pl

Uczniowie z Żuromina po raz drugi uczestniczyli w warsztatach pisarskich. W piątek i sobotę 24 i 25 lutego w Bibliotece Publicznej w Żurominie trwały przygotowania do napisania pierwszego opowiadania. Zajęcia prowadziła pisarka Agnieszka Lis. Uczniowie podczas dwudniowych warsztatów konstruowali bohatera literackiego, a później umieszczali go w wymyślonej przez siebie rzeczywistości.

– Trafiła do mnie bardzo zdolna grupa – mówi Agnieszka Lis – ludzie z wyobraźnią nieprzeciętną. Literackie talenty – dodaje pisarka.

Tymi uczestnikami warsztatów było dziesięcioro uczniów z trzech żuromińskich szkół z Liceum Ogólnokształcącego oraz dwóch gimnazjów. Uczniom wyraźnie warsztaty służą.

– Czuję, że już mógłbym napisać jakieś małe literackie dzieło – mówi Dawid Sugajski z Gimnazjum nr 1 w Żurominie.

– Potrafię stworzyć wiarygodną postać literacką – twierdzi Michał Stępień z Gimnazjum nr 2 – Od kogo, jak nie od pisarki miałbym się tego lepiej nauczyć – pyta retorycznie.

Uczestnicy warsztatów mają już pierwsze literackie zadania. Na kolejne spotkanie będą musieli umieścić gotowych już bohaterów Romea i Julię w innym świecie niż ten z tragedii Szekspira. Ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów pisarskich odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Uczniowie podczas tych spotkań będą szlifowali pisarski warsztat, żeby opublikować swoje pierwsze literackie dzieło. Uwaga, najlepsza praca zostanie opublikowana na łamach Kuriera Żuromińskiego.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.