Żuromin. Powstał projekt plaży w Brudnicach

Wielokrotnie pisaliśmy, jak bardzo potrzebna jest w gminie Żuromin porządna plaża z kąpieliskiem. I oto, proszę bardzo, na ostatniej komisji Rady Miejskiej projekt zagospodarowania plaży w Brudnicach przedstawił radnym burmistrz Zbigniew Nosek. Powstała koncepcja architektoniczna zagospodarowania plaży.
Wizualizacja pla�y w Brudnicach

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Na temat plaży i kąpieliska w Brudnicach pisaliśmy już kilka razy w Kurierze. W 2006 roku nawieziono do Brudnic piasku i wykonano boisko do gry w piłkę siatkową. Potem przez kilka lat niewiele się w Brudnicach działo. Temat powrócił w kwietniu tego roku, kiedy to radny Wojciech Rochna na jednej z komisji Rady Miasta upomniał się o zagospodarowanie tego terenu. Wtedy to burmistrz Zbigniew Nosek tłumaczył, że gmina nie jest w stanie sprostać wymogom sanitarnym przy tego typu inwestycjach.

Teraz kwestia plaży w Brudnicach wygląda inaczej. Na wspólnym posiedzeniu komisji w środę Zbigniew Nosek przedstawił radnym koncepcję architektoniczną zagospodarowania plaży w Brudnicach. Projekt kosztował budżet 15 tysięcy, ale trzeba przyznać, że wygląda imponująco. Plaża, pomost, boisko. Kiedy będzie plaża? Burmistrz twierdzi, że nie wcześniej niż w 2014 roku.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.