Żuromin. Prawo jazdy za unijne pieniądze

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żurominie organizuje kurs prawa jazdy kategorii B.
Koordynator projektu Lucyna Kowalska t�umaczy, kto mo�e uczestniczy� w darmowym kursie

. Uczestnikami projektu mogą być tylko te osoby, które korzystają z pomocy M-GOPS, czyli pobierają zasiłki celowe, zasiłki okresowe lub inne. Poza tym muszą mieszkać na terenie gminy Żuromin i być bezrobotnymi zarejestrowanymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w wieku od 20 do 45 lat. Uczestników projektu wybiorą pracownicy socjalni M-GOPS.

– Chcieliśmy zrobić szkolenie, które przyniesie najwięcej satysfakcji i da najwięcej możliwości jego wykorzystania w praktyce – mówi koordynator projektu Lucyna Kowalska – w chwili obecnej prawo jazdy jest kluczową kwalifikacją, której wymagają pracodawcy.

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 10 osób. Jest on współfinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany będzie w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Żurominie.

Oprócz kursu prawa jazdy, w ramach projektu przewidziane jest doradztwo zawodowe i poradnictwo psychologiczne. Pozwoli to uczestnikom zdobyć umiejętności efektywnego poruszania się po rynku pracy i zwiększenie motywacji do działania.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.