Żuromin. Prędkość przyczyną wypadku

O wielkim szczęściu mówić mogą uczestnicy wypadku, który wydarzył się tuż za Brudnicami. Czołowo zderzyły się dwa samochody Opel Astra oraz Nissan. Kierowca i pasażer nissana zostali zabrani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Do wypadku doszło o 9:05 w środę. Tuż za Brudnicami na wysokości „Łazów” w poślizg wpadł osobowy nissan. Jechał od strony Lubowidza. Samochód z impetem wpadł w nadjeżdżającego z naprzeciwka Opla Astrę. Doszło do czołowego zderzenia. Kierowcę oraz pasażera nissana przewieziono do szpitala.

– Sprawcą wypadku był kierowca nissana – mówi aspirant Jan Składanowski z KPP Żuromin – nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad samochodem.

– Swoja drogą – dodaje aspirant – trasa, na której doszło do wypadku, powinna być odśnieżana i posypywana o wiele częściej. I o to apeluję do drogowców.

W akcji ratowniczej brały udział oddziały żuromińskiej straży, dwie karetki oraz policja.

Z najświeższych informacji wynika, że życiu poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Kierujący zarówno opla, jak i nissana byli trzeźwi

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.