Żuromin. Przedszkolaki będą się uczyć angielskiego

W żuromińskich samorządowych przedszkolach do tej pory dzieci mogły uczyć się języka angielskiego pod warunkiem, że rodzice wyrazili na to zgodę i zapłacili za lekcje. Jednak nowe przepisy nie zezwalają na lekcje dodatkowe w przedszkolach opłacane przez rodziców.

Jak wyjaśnił burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek, zajęcia muszą być opłacane przez samorządy. Tak też będzie w miejskich przedszkolach. Gmina Żuromin na dodatkowe zajęcia w przedszkolach przeznaczy pieniądze z Ministerstwa Edukacji otrzymane w ramach refundacji kosztów na przedszkolaków z terenu gminy i miasta. W tym roku z Ministerstwa ma trafić do budżetu miejskiego 180 918 zł. Póki co, jak informował Nosek, Ministerstwo wydało decyzję o przekazaniu połowy tej kwoty.

– Większość tych środków zostanie przeznaczona na język angielski, na zajęcia ruchowe i zajęcia logopedyczne a pozostałe pieniądze zostaną wykorzystane na zakup energii elektrycznej lub cieplnej – wyjaśnił na sesji Zbigniew Nosek.

Język angielski zostanie wprowadzony jako zajęcia obowiązkowe. Każdy przedszkolak będzie musiał na zajęcia uczęszczać a rodzice nie będą z tego tytułu ponosić żadnych dodatkowych opłat.

Ewa Jabłońska

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.