Żuromin. Psy w lesie

- Znalazłam szczeniaki i sukę. Mieszkają w leśnej norze – poinformowała nas Czytelniczka – Robi się coraz zimniej na dworze, martwię się o los tych zwierząt.
Czytelniczka dokarmia zwierz�ta

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1gmail.com

Podczas jednego ze spacerów po żuromińskim lesie nasza Czytelniczka spotkała sukę i osiem szczeniaków. Mieszkają w leśnej norze. Psy nie były agresywne. Mieszkance Żuromina zrobiło się żal szczeniaków. W miarę swoich możliwości postanowiła im pomóc. Sama jednak nie może zabrać psów do domu. Dla pięciu z nich już znalazła nowych właścicieli. W lesie zostały jeszcze trzy szczeniaki i ich „mama”.

– Chodzimy tam z rodziną i dajemy im jeść – mówi Czytelniczka – Psy się do nas już przyzwyczaiły, chętnie się z nami bawią.

Zajmowanie się zwierzętami jest jednak dość kłopotliwe.

– Nie stać mnie, żeby kupować im jedzenie – żali się Czytelniczka – a szkoda, żeby te biedne zwierzęta tam głodowały.

Jeżeli psami nikt się nie zajmie i nie zabierze ich z lasu, w zimę czeka ich tam straszny los.

Za naszą namową czytelniczka poszła do żuromińskiej Straży Miejskiej. Tam jednak powiedziano jej, że nie można nic w tej sprawie zrobić. Nie ma miejsca do którego można by przenieść zwierzęta. W rozmowie z nami Komendant Straży Miejskiej w Żurominie Wacław Chęciński potwierdził.

– W Brudnicach nie ma już miejsca dla zwierząt, a tylko tam możemy umieszczać bezpańskie psy – mówi Komendant – trzeba zrobić więcej klatek dla zwierząt. Nie wiem, kiedy to nastąpi – dodaje Chęciński.

Jeżeli ktoś z Czytelników Kuriera chciałby przygarnąć psy prosimy o kontakt z Redakcją.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.