Żuromin. Rada Miejska przyjęła budżet

Na ostatniej sesji w 2010 roku Rada Miejska Żuromina przyjęła uchwałę budżetową. Radni tym razem nie pozostali głusi na problemy mieszkańców i w budżecie znalazły się pieniądze na dojazd dzieci do szkół, o co apelowaliśmy w ostatnim numerze Kuriera.

Ewa Jabłońska

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Radni w tym roku nie mieli łatwego zadania. W związku z wyborami prace nad budżetem rozpoczęto dość późno, ale mimo tych utrudnień budżet zyskał przychylność wszystkich radnych i 30 grudnia przyjęto go jednogłośnie.

[b]Co w budżecie[/b]

W budżecie na 2011 rok zostały m.in. zabezpieczone środki na budowę kanalizacji we wsi Wiadrowo i Poniatowo. Zostały również przesunięte środki z budowy placu zabaw, które w nowym budżecie Radni przeznaczyli na dojazd dzieci do szkoły. Uczniowie ze wsi należących do gminy Żuromin będą już mogły bezpłatnie dojeżdżać autobusem do swoich placówek. O tym problemie wielokrotnie pisaliśmy w Kurierze, a chodziło m.in. o dzieci z Franciszkowa, a ostatnio z Tadajówki.

Radni podjęli również uchwałę dotyczącą sposobu przydzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli z terenu gminy. Wniosek o dofinansowanie złożyło Stowarzyszenie Praca – Rozwój – Edukacja, które może otrzymać około 41 tys. zł na prowadzenie istniejących już przedszkoli.

Cały szczegółowy budżet Gminy Żuromin będzie do wglądu w Internecie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta Żuromin oraz w samym Urzędzie.

[b]Władze zadowolone[/b]

Zarówno burmistrz jak i radni z ulgą i zadowoleniem przyjęli zakończenie prac nad budżetem. Przewodniczący Andrzej Rutowski podziękował radnym za sprawną pracę nad uchwałą budżetową. Budżet Gminy i Miasta Żuromin jest bezpieczny, ponieważ nie przekracza progów deficytu, który wynosi ok 3,6 mln zł.

Na zakończenie głos zabrał burmistrz Zbigniew Nosek.

– Mógłby ktoś zapytać, ile mamy na koncie, otóż na koniec roku na koncie mamy ponad 1 mln zł. Możecie Państwo spać spokojnie – powiedział burmistrz, dziękując radnym za przyjęcie budżetu jeszcze w 2010 roku.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.