Żuromin. Rutowski przewodniczącym Rady Miejskiej

Żuromińscy radni jako pierwsi w powiecie podjęli pracę. 30 listopada odbyła się pierwsza sesja, na której radni złożyli ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego Rady Miejskiej.

Redakcja

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Wierny Konstytucji, prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.

Takimi słowami radni żuromińscy rozpoczęli kadencję 2010 – 2014 30 listopada 2010 roku.

[b]Układ sił[/b]

w nowej Radzie Miejskiej widać już po pierwszej sesji. Już w drugim głosowaniu dało wyróżnić się dwie frakcje. Po jednej stronie jest jedenastu radnych po drugiej czworo. Choć głosowanie było jawne nietrudno domyślić się, że opozycją w kadencji 2010 – 2014 będą radni z PO i SLD.

[b]Przewodniczącym Rutowski, wice Michalska

[/b]

Już podczas pierwszej sesji nowej rady miejskiej radni podjęli pierwsze decyzje. Jednogłośnie przewodniczącym został wybrany Andrzej Rutowski, który tę funkcję pełnił już w zeszłej kadencji. Kandydaturę Rutowskiego zgłosili radni z KWW Zbigniewa Noska. Andrzej Staroń zgłosił również jako kandydata Józefa Chmielewskiego, ale radny z Rozwozina odmówił kandydowania.

Pierwszy zgrzyt w radzie nastąpił podczas wyboru wiceprzewodniczącego. Zgłoszono dwie kandydatury: Barbarę Michalską i Andrzeja Staronia. Radni w tajnym głosowaniu poparli poniatowską radną stosunkiem głosów 11:4.

[b][i][img]PS Informujemy, że radnym miejskim kadencji 2010 – 2014 jest Wojciech Rochna, a nie jak podaliśmy w ubiegłym tygodniu Henryk Wrzosek. Zainteresowanych i Czytelników przepraszamy.[/img][/i][/b]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.