Żuromin. Rządy rozpoczęte

Zbigniew Nosek Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin złożył ślubowanie. Obiecał służyć mieszkańcom miasta i gminy Żuromin.

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Ślubowanie i zaprzysiężenie burmistrza było głównym punktem obrad II sesji Rady Miejskiej w Żurominie w poniedziałek 13 grudnia. Słowami: „Obejmując urząd Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy i miasta. Tak mi dopomóż Bóg”, burmistrz rozpoczął rządy już po raz czwarty.

W dalszej części sesji burmistrz wygłosił krótkie expose, w którym deklarował, że nie zawiedzie zaufania zarówno tych, którzy na niego głosowali, jak i zwolenników jego politycznych przeciwników. Nosek podkreślał, że w radzie najważniejsza jest współpraca, a radni stanowią jedną wielką rodzinę.

Gratulacje i życzenia burmistrzowi złożyli radni, przedstawiciele ZNP Marzena Więckowska i Barbara Czerwińska oraz Michał Bodenszac niedawny rywal Zbigniewa Noska w burmistrzowskich wyborach.

Ciekawostką jest, że ślubowanie odbyło się w 29. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Miejmy nadzieję, że ta trochę niefortunna data nie będzie dla burmistrza i mieszkańców gminy i miasta pechowa, a w niedziele w telewizji będziemy mogli obejrzeć teleranek.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.