Żuromin. Skarga na Burmistrza Noska bezzasadna

Skarga na burmistrza jest bezzasadna! Tak głosowali radni Rady Miejskiej w Żurominie. My taki wynik przewidzieliśmy już tydzień temu, co nie było specjalnie trudne.
Podczas posiedzenia komisji pad�y ostre s�owa w stron� burmistrza. Zbigniew Nosek okaza� si� jednak wg radnych bez winy

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

W ubiegły piątek Radni Miejscy głosowali nad zasadnością skargi mieszkanki Żuromina na Zbigniewa Noska. Oszustwo, nadużywanie władzy, zatrudnianie znajomych – takie oskarżenia padły w stronę burmistrza Zbigniewa Noska. Tak jak przewidywaliśmy skargę uznano za bezzasadną przy 10 głosach za i 3 głosach sprzeciwu.

[b]Dyskusja nad skargą[/b]

O skardze na Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Mieszkanka Żuromina skarżyła Zbigniewa Noska o to, że mimo posiadania wymaganego przez niego skierowania z Powiatowego Urzędu Pracy nie otrzymała pracy a zatrudnione zostały inne osoby. Burmistrz zapowiedział, że będzie wnosił o uznanie skargi za bezzasadną, ponieważ według niego część zarzutów jest nieprawdziwa. Na sesji długo Radni rozmawiali na temat treści skargi mieszkanki Żuromina. Część z nich miała wątpliwości co do postępowania Burmistrza w sprawach zatrudnienia do pracy

– Jestem rzecznikiem tego, żeby sprawy zatrudnienia i kierowania ludzi do pracy odbywało się w Urzędzie Pracy – mówił radny Andrzej Staroń – pan Burmistrz jako gospodarz gminy i miasta ma obowiązek stworzyć miejsca pracy, ale po to, by dawać możliwości zatrudnienia innym osobom.

Andrzej Staroń uważa, że oburzenie mieszkańców w tej kwestii jest jak najbardziej słuszne.

[b]Burmistrz bez winy[/b]

Większość radnych jednak broniła Burmistrza, twierdząc że winny całej sytuacji jest Powiatowy Urząd Pracy, który wydał za dużo skierowań do pracy. Barbara Michalska twierdziła, że z tego powodu będzie więcej takich skarg

– W ubiegłym roku PUP dysponował 9 milionami złotych, które mógł przeznaczyć na zatrudnienie osób na staże i prace interwencyjne w tym roku jest trzy razy mniej pieniędzy, musimy się spodziewać, że grono osób niezadowolonych będzie większe – mówiła Radna Michalska.

[b]Łuczkiewicz chwali [/b]

Leszek Łuczkiewicz pochwalił burmistrza za to, że daje pracę tylu osobom

– Pan Burmistrz zatrudnia dużo osób na stażach i pracach interwencyjnych nie tylko w Urzędzie ale i w jednostkach podległych Urzędowi Gminy i Miasta Żuromin, chwała mu za to – mówił Radny Łuczkiewicz.

[b]Burmistrz obwinia Powiatowy Urząd Pracy[/b]

Zbigniew Nosek mówił, że rozumie, iż ludzie mogli czuć się oszukani. Za zaistnienie całej sytuacji on również obwinia Powiatowy Urząd Pracy.

– Pierwszy raz się zdarzyło, że Biuro Pracy wiedząc, ile mogę przyjąć osób do pracy, wydało więcej skierowań – tłumaczył Burmistrz – gdybym miał świadomość, że tych skierowań będzie więcej, nigdy bym nie mówił ludziom, że jak będą je mieli to dostaną pracę.

[b]

Deklaracja burmistrza

[/b]

Zbigniew Nosek zadeklarował, że nie będzie decydował o zatrudnianiu osób na staże i prace interwencyjne do jednostek podległych UGiM, o tym kto zostanie tam zatrudniony będą decydować dyrektorzy tych placówek.

[b]

10 do 3 a jeden się wstrzymał[/b]

Wynik głosowania Radnych nad zasadnością skargi przewidzieliśmy w ubiegłym tygodniu. 10 radnych głosowało za uznaniem skargi za bezzasadną, Przewodniczący Rady wstrzymał się od głosu a 3 radnych opozycyjnych głosowało przeciw uznaniu skargi za bezzasadną.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.