Żuromin. Spotkanie autorskie z Agnieszką Lis

W czytelni Powiatowo - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Lis. Większość uczestników spotkania stanowili żuromińscy gimnazjaliści.
Po autorskim spotkaniu Agnieszka Lis przeprowadzi�a warsztaty z grup� gimnazjalist�w

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa@gmail.com

Biblioteka żuromińska w piątek 18 listopada zorganizowała spotkanie z pisarką Agnieszką Lis.

Autorka w pierwszej części spotkania czytała fragmenty swoich powieści, opowiadała jak one powstają i skąd czerpie pomysły na ich fabułę. Mówiła również, że pisanie i wydanie książek nie jest łatwe.

– To ciężka codzienna praca – mówiła na spotkaniu Agnieszka Lis – ważna jest systematyczność i ciągłe szkolenie swojego warsztatu pisarskiego.

Agnieszka Lis mówiła, że pisała od zawsze, bo to lubiła. Jednak droga od pisania do szuflady do publikacji książki nie była łatwa. Przez kilka lat nie mogła się przebić. Miała wrażenie, że cześć wydawnictw nie zapoznało się z tekstami, które im wysłała.

Uczestnicy spotkania zadawali pisarce bardzo dużo pytań. Interesowało ich, jak nauczyła się pisać, jak powinno się to robić, jakie są jej ulubione książki i ulubieni autorzy, co jest w napisaniu książki najtrudniejsze, czy jej emocje mają wpływ na bohaterów książek. Po spotkaniu autorskim zaplanowano warsztaty pisarskie z Agnieszką Lis. Mogło w nich wziąć udział tylko 15 osób. Grupę tę utworzyli w całości żuromińscy gimnazjaliści. Warsztaty zaplanowane na półtorej godziny przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych.

– Tak duże zainteresowanie spotkaniem i warsztatami uświęca mnie w przekonaniu, że tego typu przedsięwzięcia warto organizować – mówi dyrektor Powiatowo – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie Regina Kwiatkowska.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.